Údržba

Realizace

Rekultivace

Fotogalerie našich zahradnických prací

Likvidace náletových dřevin v zahradě s ovocnými stromy ve Svinařově. Zahrada ležela dlouhá léta ladem a bez jakékoliv údržby naprosto spustla. Celá likvidace náletů →

Rekultivace malé zahrádky v Kladně. Na zahrádce došlo k redukci zeleninových a okrasných záhonů a starých neudržovaných okrasných dřevin. Po rekultivaci půdy byl založen výsevem nový trávník. Celá rekultivace zahrady →

Realizace zahrady u rodinného domu v Kladně. Po rekultivaci půdní skrývky byly založeny záhony, kamenné chodníčky, vysazeny Túje a okrasné rostliny. Nakonec došlo na výsev trávníku. Celá realizace zahrady →

Výsev trávníku a výsadba Tújí v Hostivici u Prahy. Po vyčištění a modelaci půdní skrývky došlo na výsadbu živého plotu z Tújí a výsev zátěžového trávníku.

Pokácení jehličnatého stromu - Nouzov u Kladna. Jehličnan byl odstraněn z důvodu jeho špatného "zdravotního" stavu. V tomto případě se jednalo o částečně rizikové kácení. V bezprostřední blízkosti pozemku stojí několik domů a vede veřejná komunikace. Díky velmi proměnlivému počasí bylo nebezpečné strom položit celý naráz.

Likvidace okrasných dřevin a výsev trávníku na pozemku autosalonu Hyundai Kladno. Okrasné dřeviny byly odstraněny z důvodu zajištění lepšího náhledu na vystavovaná vozidla, vzniklé holé místo bylo doseto travním osivem odpovídající kvality.

Rekultivace záhonů na zahradě rodinného domu ve Hřebči u Kladna. Zlikvidováno bylo velké množství náletovin a nechtěných keřů, byla vyhrabána stará mulčovací kůra a spadané listí, doplněna zemina, prořezány dřeviny, vytvarovány ponechané okrasné keře. Po zařezání trávníku kolem záhonů došlo na založení ztraceného trávníkového lemu, poté byla doplněna nová mulčovací kůra a pro dosažení lepšího ztvárnění záhonů byl použit bělený kačírek.

Výsadba vzrostlých Tújí na zahradě novostavby v Kladně. Vzrostlé Túje byly vysazeny na přání majitele zahrady z důvodu zvýšení intimity prostoru jako clona před nežádoucími pohledy (terasa před domem, bazén).

Sekání přerostlé trávy a náletovin na stavební parcele u Prahy. Tráva byla místy vysoká i přes jeden metr, a výška náletovin činila téměř dva metry. Na likvidaci vysoké trávy a náletovin byl použit výkonný křovinořez.

Vertikutace a pískování trávníku u rodinného domu v Červeném Újezdě, okres Praha - západ. Trávník byl po zimním období v né zrovna dobrém stavu, a tak bylo provedeno jak provzdušnění trávníku tak i pískování včetně dodatečného dosetí travním osivem.

Jarní řez ovocných stromů na zahradě rodinného domu v Pleteném Újezdě, okres Kladno. Stav ovocných stromů již potřeboval odborný zásah, a tak po vizuálním posouzení každého jednotlivého stromu došlo k odpovídajícímu řeznému zásahu (udržovací řez, zmlazení, prosvětlení koruny, odstranění zaschlých pahýlů a nalomených či zlomených větví). Každý jednotlivý řez byl náležitě ošetřen.

  • Stránkování v galerii zahrad
  • 1
  • 2